T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / MERAM - Konya- Meram Fen Lisesi

Haberler

Tem

UZUN YILLAR OKULUMUZA GEREK YÖNETİCİ GEREK ÖĞRETMEN OLARAK HİZMETLERİ BULUNAN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ARKADAŞIMIZ HAKAN DURAN 7 TEMMUZ 2016 PERŞEMBE GÜNÜ ARAMIZDAN AYRILMIŞTIR.ARKADAŞIMIZA ALLAH´TAN RAHMET , AİLESİNE VE MERAM FEN LİSESİ CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİZ. 

Nis

Mrt

KONYA MERAM FEN LİSESİ OLARAK BAŞARI GELENEĞİMİZ DEVAM EDİYOR.

OKULUMUZUN YGS PUAN ORTALAMASI 442,340

2016 YGS ´DE TÜRKİYE 9.SU ÖĞRENCİMİZ MAHMUT TAHA ÖZULUCAN BAŞTA OLMAK ÜZERE;

İLK BİNDE 5 ÖĞRENCİ 30 DERECE;

İLK ON BİNDE 30 ÖĞRENCİMİZ OLMAK ÜZERE TOPLAM 49 ÖĞRENCİMİZİ TEBRİK EDER.BAŞARILARINDA EMEĞİ OLAN ÖĞRETMEN ,İDARECİ VE VELİLERİMİZİ TEBRİK EDER LYS´ DE BAŞARILAR DİLERİZ....

Mrt

Dünya uyuşturucuyla Mücadele Eden sporcular Federasyonu Genel Başkanı Sayın Muzaffer ILICAK okuluzu teşrif etti.Zararlı alışkanlıklar ve korunma yolları konusunda bir sunum yaptı.bağımlılıktan korunmanın en önemli yolunun spor olduğuna dikkat çeken ILICAK seçimin kendimizde olduğuna vurgu yaptı.

Mrt

KONYA BASIN YAYIN VE ENFORMASYON BÖLGE MÜDÜRÜ SAYIN CEMİL PASLI ÖĞRENCİLERİMİZE SOSYAL MEDYA KANULU BİR SUNUM YAPTI.İLETİŞİM BE BASININ GELDİĞİ NOKTA VE KONYA DAKİ YANSIMALARI HAKKINDA DA BİLGİ VEREN SAYIN PASLI SOSYAL MEDYANIN KULLANIMI KONUSUNDA DİKKATLİ DAVRANMALARI NOKTASINDA İP UÇLARI DA VERDİ.

Ara

Okulumuzda öğretmenler günü coşkuyla kutlandı.Hep beraber pasta kesildi.Emekli öğretmenimiz Şerafettin TEKİN ´e hizmetleri için plaket ve ödül verildi.

Kas

Kas

Kas

Konya Valiliği adına 10 Kasım 2015 Atatürk´ü Anma Programı Konya Devlet Tiyatrosunda okulumuz tarafından gerçekleştirildi.Okul Müdürü Sayın Murat ŞEN´in açılış konuşmasının ardından okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan ATATÜRK Oratoryosu sunuldu.

Kas

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından okulumuzda tahliye ve yangın tatbkatı yapıldı.Uzmanlar tarafından önce öğretmenlere ardından da öğrencilere bilgiler verildi.Tatbikatın ardından yangın söndürme cihazlarının kullanımı ile ilgili bilgiler verildi. 

Kas

Okulumuzun mezunlarını buluşturmak amacıyla 2.si düzenlenen mezunlar buluşmasına değişik illerden ve ilimizden çok sayıda mezunumuz katıldı.Kaynaşmanın ve tanışmanın yaşandığı hatıraların canlandırıldığı eski öğretmenlerimizin de katıldığı buluşma tekrar görüşme umutlarıyla sonlandı.Organizasyonda emeği geçen başta Kasım ŞEN olmak üzere herkese ve katılımcılara teşekkür ederiz.

Tem

Haz

Okulumuz öğrencilerinden Şeyda Sıla KARA AB Öykü yarışmasında Türkiye 3. sü olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

19 Mayıs 1919´da Mustafa Kemal Atatürk´ün Bandırma Vapuru ile Samsun´a çıktığı, itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı´nın başladığı ve Atatürk´ün  Türk gençliğine armağanı olan bu kutlu gün okulumuzda coşkuyla kutlandı. 

Nis

27 Nisan- 3 Mayıs Verimlilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde okulumuzda “VERİMLİ” bir program gerçekleştirildi.