T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / MERAM - Konya- Meram Fen Lisesi

Haberler

Nis

Nis

Nis

Mrt

Okulumuzda Konya´ ya has bir gelenek olan şivlilik dağıtma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğimizin gerçekleştirilmesine öncülük eden Biyoloji öğretmenimiz Derya YİGİTOĞLU´na ve etkinlik için katkı sağlayıp emek harcayan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Bir Nevruz daha geldi.

Mrt

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Seyit Ali BAĞCI tarafından hazırlanan ve tiyatro kulübü öğrencilerimiz tarafından sergilenen " Zaman Makinası " isimli tiyatro Meram Belediyesinin düzenlemiş olduğu "Dilimiz Kimliğimizdir" Kısa Film ve Tiyatro Yarışmasında rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Yine aynı yarışmada kısa film dalında BT Rehber öğretmenimiz Uğur ÖZBAY tarafından hazırlanan ve öğrencilerimizin oyunculuğu ile çekilen " Gülnara Bir Türkçe Sevdalısının Öyküsü " isimli kısa film ise ikinci oldu. Ekiplerimiz düzenlenen galada ödüllerini aldılar. Başarılarından ve gayretlerinden dolayı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Okulumuza yapılacak olan 200 kişilik kız ve erkek pansiyonu inşaatı başladı. 3 Ocak 2018 tarihinde yapılan ihaleyi kazanan Sisan Müh. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. inşaat alanında temeli kazarak zemin betonunu attı ve inşaat çalışmasına başladı. En geç 2019 -2020 öğretim yılı başına kadar bitmiş olacak olan pansiyonumuzun tamamlanmasıyla öğrencilerimiz daha rahat ve isteklerine cevap verebilecek nitelikte bir ortamda barınmaya başlayacaklardır. Meram Fen Lisesi idaresi ve çalışanları olarak emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Mrt

İstiklal Marşı´ nın kabülünün 97. yıldönümü münasebetiyle okulumuzda kapsamlı bir program gerçekleştirildi. İstiklal Marşı´ nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy´ u Anma programı çerçevesinde öğrencilerimiz arasında İstiklal Marşı´ nı güzel okuma yarışması düzenlendi. Program Mehmet Akif Ersoy´u anlatan tiyatro gösterisinin ardından yarışmada dereceye giren öğrencilerimizin İstiklal Marşı´ nı okuması ve yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirilmesi ile son buldu. Bu vesileyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy´ u rahmet ve minnetle anar programı hazılayan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Ayşegül EKİCİ´ ye teşekkür ederiz.

Mrt

18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle öğretmenlerimiz ve pansiyon öğrencilerimizle şehitliği ziyaret ettik. Vatanı uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ziyaret saygı duruşu ve İstiklal Marşı´ nın söylenmesi ile başladı. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin tüm şehit kabirlerini tek tek ziyaret edip karanfil bırakmalarıyla devam eden ziyaret yapılan dualarla ve şehitlik anı defterinin doldurulmasıyla sona erdi. Ziyaret için emek veren öğretmenlerimize teşekkür ediyor, bu vesileyle ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Mrt

Fizik öğretmenimiz İsmail YAPICI´ nın danışmanlığında " Lineer Hareket İle Elektrik Üretimi ve Uygulama Çalışması " projesi ile 2018 TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına katılan öğrencimiz Muhammed DEMİRPOLAT ön elemeyi geçerek sergiye katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Seyit Ali BAĞCI tarafından hazırlanan ve tiyatro kulübü öğrencilerimiz tarafından sergilenen " Zaman Makinası " isimli tiyatro Meram Belediyesinin düzenlemiş olduğu "Dilimiz Kimliğimizdir" Kısa Film ve Tiyatro Yarışmasında rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Yine aynı yarışmada kısa film dalında BT Rehber öğretmenimiz Uğur ÖZBAY tarafından hazırlanan ve öğrencilerimizin oyunculuğu ile çekilen " Gülnara Bir Türkçe Sevdalısının Öyküsü " isimli kısa film ise ikinci oldu. Başarılarından ve gayretlerinden dolayı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim görevlisi Yard. Doç. Dr. Süleyman Barbaros YALÇIN tarafından öğrencilerimize " Kariyer Planlama " konululu bir seminer verildi. Öğrencilerimiz açısından çok verimli geçen ve soru - cevaplarla son bulan semineri için Yard. Doç. Dr. Süleyman Barbaros YALÇIN´ a teşekkür ederiz.

Şbt

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası münasebetiyle okulumuzda sivil savunma ikaz - alarm, personel tahliye ve yangın söndürme tatbikatları yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin katılımıyla yapılan tatbikatta önce öğretmenlere eğitim verildi ardından ikaz - alarm, deprem ve tahliye tatbikatları yapıldı. Daha sonra öğrencilere eğitim verilerek yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. 

Şbt

Şbt