T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / MERAM - Konya- Meram Fen Lisesi

Haberler

Mrt

18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle öğretmenlerimiz ve pansiyon öğrencilerimizle şehitliği ziyaret ettik. Vatanı uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ziyaret saygı duruşu ve İstiklal Marşı´ nın söylenmesi ile başladı. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin tüm şehit kabirlerini tek tek ziyaret edip karanfil bırakmalarıyla devam eden ziyaret yapılan dualarla ve şehitlik anı defterinin doldurulmasıyla sona erdi. Ziyaret için emek veren öğretmenlerimize teşekkür ediyor, bu vesileyle ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Mrt

Fizik öğretmenimiz İsmail YAPICI´ nın danışmanlığında " Lineer Hareket İle Elektrik Üretimi ve Uygulama Çalışması " projesi ile 2018 TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına katılan öğrencimiz Muhammed DEMİRPOLAT ön elemeyi geçerek sergiye katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Seyit Ali BAĞCI tarafından hazırlanan ve tiyatro kulübü öğrencilerimiz tarafından sergilenen " Zaman Makinası " isimli tiyatro Meram Belediyesinin düzenlemiş olduğu "Dilimiz Kimliğimizdir" Kısa Film ve Tiyatro Yarışmasında rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Yine aynı yarışmada kısa film dalında BT Rehber öğretmenimiz Uğur ÖZBAY tarafından hazırlanan ve öğrencilerimizin oyunculuğu ile çekilen " Gülnara Bir Türkçe Sevdalısının Öyküsü " isimli kısa film ise ikinci oldu. Başarılarından ve gayretlerinden dolayı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim görevlisi Yard. Doç. Dr. Süleyman Barbaros YALÇIN tarafından öğrencilerimize " Kariyer Planlama " konululu bir seminer verildi. Öğrencilerimiz açısından çok verimli geçen ve soru - cevaplarla son bulan semineri için Yard. Doç. Dr. Süleyman Barbaros YALÇIN´ a teşekkür ederiz.

Şbt

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası münasebetiyle okulumuzda sivil savunma ikaz - alarm, personel tahliye ve yangın söndürme tatbikatları yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin katılımıyla yapılan tatbikatta önce öğretmenlere eğitim verildi ardından ikaz - alarm, deprem ve tahliye tatbikatları yapıldı. Daha sonra öğrencilere eğitim verilerek yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. 

Şbt

Şbt

Şbt

Şbt

Şbt

Şbt

Şbt

Konya Meram Fen Lisesi Konya’da görsel proje anlamında yeni bir yaklaşımla ...

Ock

Doç Dr. Zeliha TRAŞ tarafından öğretmenlerimize " Çocuklarda ve Ergenlerde Davranış Bozuklukları " konulu bir seminer verildi. Öğretmenlerimiz açısından çok verimli geçen seminer için kendisine teşekkür ederiz. 

Ock

Meram Kaymakamımız Resul ÇELİK ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun Ali KABAN okulumuzu ziyaret etti. Okulumuzun bölümlerini gezerek incelemelerde bulunan misafirlerimiz; idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile sohbet ettiler. Ayrıca TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında Kimya dalında ulusal takım seçmelerine katılma hakkı kazanan öğrencimiz Ferdane ÇETİN´ i ödüllendirdiler. Ziyaretleri için Meram Kaymakamımız Resul ÇELİK ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun Ali KABAN´ a teşekkür ederiz.

 

Ock