T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / MERAM - Konya- Meram Fen Lisesi

Haberler

Ekm

Yeni sınav sisteminin tanıtımı ve öğrenci durumlarının görüşülmesi amacıyla 12.Sınıf öğrenci velilerimizle okulumuz Rehber öğretmenimiz Nesrin Akkoyun ve Kimya öğretmenimiz Nihal Taşkın eşliğinde 

tüm öğretmenlerimizin katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Katılan velilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuzda 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. Seçimi kazanarak yeni Okul Öğrenci Meclisi Başkanı olan 10-C sınıfı öğrencimiz Hüseyin Hakkı KALİNCİK´ i tebrik ederiz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekm

Okulumuzda destekleme ve yetiştirme kursları başlamış olup, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ile İngilizce branşlarında ve 9 - 10 - 11 ve 12. sınıf seviyelerinde kurslarımız devam etmektedir.

Ekm

Doğa bilimleri derneği kurucusu ve başkanı sayın Altuğ Revnak Eti tarafından gerçekleştirilen konferans öğrencilerimizin yoğun ilgisini çekti. Doğaya dost malzemeler geliştirmek, çevre sorunlarına canlılardan ilham alarak çözümler sunmak gibi çeşitli konulara değinilen konferans öğrencilerimizin soruları ile son buldu. 

Ekm

Ortaöğretime uyum programı kapsamında 9. Sınıf öğrencilerimizle Konya şehir gezisi gerçekleştirdik. Hem okulumuza yeni başlayan öğrencilerimizin okula ve arkadaşlarına uyumunu hem de değişik şehirlerden okulumuza gelen öğrencilerin şehrimizi tanımasını amaçlayan geziyi organize edip gerçekleştiren Tarih öğretmenimiz Yusuf Sezai BAKACAK´ a ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Metin KARAPINAR´ a teşekkür ederiz.

Eyl

KTO Karatay üniversitesi tarafından düzenlenen Bilim ve Kültür Şenliğine okulumuz 9. Sınıf öğrencileri ile katıldık.  

Eyl

Okulumuz 11. sınıf öğrencisi Ferdane ÇETİN 2017 yılı TÜBİTAK Bilim Olimyatlarında Kimya dalında  1. Aşama sınavını başarıyla geçerek 2. Aşama ve Yaz Okulu´ na geçmeye hak kazanmıştır. Öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrk eder, başarılarının devamını dileriz.

Ağu

Ağu

2017-2018 Eğitim - öğretim yılında okulumuza yereşerek Meram Fen Lisesi´ nde öğrenim görmeyi hak eden öğrencilerimizi tebrik ederiz. Okulumuza kayıt için istenilen belgeler ekli dosyada sunulmuş olup, belgelerin örneğine duyurular kısmından ulaşılabilir. 

NOT: KAYIT İŞLEMLERİ 14/08/2017 TARİHİNDEN İTİBAREN 09.00 - 16.00 SAATLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

Haz

May

May

May

May

Nis